Cegła cięta we wnętrzach — jak ją czyścić?

Cegła cięta na ścianie w łazience

Stylowe rozwiązanie wnętrz — cegła na ścianie

Pewnie nie raz spotkałeś się już z cegłą dekoracyjną na ścianach w domach lub mieszkaniach. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie prezentuje się naprawdę efektownie, a także dodaje wnętrzom rustykalnego, a jednocześnie przytulnego charakteru. Na rynku istnieje spory wybór dekoracyjnych cegieł ściennych — nie dość, że dostępne są różne rodzaje, to jeszcze można dostać je w rozmaitych kolorach — białym lub różnych odcieniach pomarańczowego. Co najlepsze, nie istnieją sztywne zasady, w którym pomieszczeniu wskazane jest, by położyć dekoracyjną cegłę. Można ozdobić w ten sposób salon, kuchnie, korytarz, sypialnie, a nawet łazienkę. W urządzaniu wnętrz panuje duża dowolność — możesz więc ozdobić swoje pomieszczenia tak, jak Ci się najbardziej podoba! A może jesteś już posiadaczem stylowych cegieł na ścianie? Jeśli Twoja odpowiedź na to pytanie brzmi twierdząco, z pewnością trafiłeś na ten artykuł, ponieważ chciałbyś się dowiedzieć jak czyścić cegłę dekoracyjną na ścianach. Poniżej odpowiemy Ci na Twoje pytanie, czytaj więc dalej!

Jak czyścić cegłę na ścianach?

Cegła na ścianach stanowi modny dodatek do wystroju wnętrz. Jednak niekiedy jest to dosyć wymagający dodatek. Wgłębienia w cegłach oraz ich nierówna powierzchnia są miejscem, gdzie często zbiera się kurz. Przez ten osadzający się pyłek, cegły zaczynają wyglądać na brudne, a przy tym prezentują się nieestetycznie. Na szczęście, znamy sposób jak pozbyć się kurzu z cegieł, tym samym przywracając im niemal taki wygląd jak po ich założeniu. Warto jeszcze dopowiedzieć, iż czyszczenie płytek ceglanych na ścianie w ogóle nie należy do trudnych zadań. Co więcej, nie powinno ono zająć stosunkowo dużo czasu.

Cegła cięta na ścianie w kuchni

Chcąc wyczyścić dekoracyjne cegły, potrzebujesz: odpowiedniego detergentu — do cegieł w kuchni dobrze jest dobrać taki, który nadaje się do użytku w tym pomieszczeniu, z kolei do tych w łazience można już dobrać nieco mocniejszy środek. Istnieje również opcja wybrania uniwersalnego detergentu, który sprawdzi się w pomieszczeniach w całym domu. Kolejnymi potrzebnymi przedmiotami będą: miska z wodą oraz ściereczka. Jak już wspominaliśmy, czyszczenie płytek ceglanych jest banalnie prostym zadaniem — wystarczy zamoczyć ściereczkę w wodzie, a następnie wraz z użyciem detergentu, należy przejść do szorowania cegieł. Warto przy tym uważać, aby ich nie uszkodzić. Co więcej, dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana ściereczka. Bowiem, przy kontakcie z ostrymi nierównościami cegieł, może się ona dziurawić, a przy tym zostawiać kawałki materiału na dekoracyjnych cegiełkach. A to już z pewnością nie będzie estetycznie wyglądać. Co więcej, cegły stracą wtedy swoją jakość.

Gdzie znaleźć najlepszej jakości cegłę ciętą do wnętrz?

Na rynku istnieje mnóstwo sklepów oferujących płytki z cegły na ścianę do wnętrz. Jednak, planując położenie takowej dekoracji w swoich pomieszczeniach czy też wymianę zniszczonych już wcześniejszych cegieł, warto wybrać najlepszego producenta. Daje to gwarancje dobrej jakości, jak również pewność, iż materiały pochodzą z dobrych źródeł. Jednym z takich sklepów jest Cegła-Cięta. Jest to firma, zajmująca się pozyskiwaniem, a następnie obróbką starych cegieł, pochodzących z rozbiórki wiekowych budynków. Dzięki takiemu działaniu, cegły zyskują „drugie życie”, a Klient może cieszyć się modnym i ciekawym wnętrzem. Cegła-Cięta oferuje najlepsze płytki ceglane. Wśród ich asortymentu można znaleźć różne rodzaje cegieł dekoracyjnych, między innymi model CLASS PREMIUM, model INTERIOR czy model FLAT. Jeśli zainteresowała Cię oferta producenta Cegła-Cięta lub chciałbyś zakupić do swoich wnętrz jeden z modeli sklepu, wejdź na cegla-cieta.pl. Z pewnością znajdziesz tam coś, co Ci się spodoba.

O autorzer