Jakie powinno być oświetlenie w pokoju dziennym?

lampy sufitowe

Salon to pomieszczenie, w którym domownicy spędzają zazwyczaj najwięcej czasu. Umeblowanie, wystrój i oświetlenie tego pomieszczenia powinny być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Jakie powinno być oświetlenie w pokoju dziennym? Przede wszystkim powinno umożliwiać swobodne funkcjonowanie mieszkańców wieczorową porą. Warto jednak pamiętać, że może też podkreślać walory wnętrza.

Jaka lampa sufitowa w pokoju dziennym?

Udany projekt oświetlenia łączy w sobie wiele źródeł światła na różnych poziomach pomieszczenia. Centralnym miejscem jest oczywiście sufit i lampa, która się tam znajduje. Hitem są żyrandole LED z serii Galaxis, które zapewnią jasne i równomierne oświetlenie w całym salonie. Ich nietuzinkowy design sprawia, że każde pomieszczenie nabierze nowej jakości, której pozazdroszczą nam goście. Wyznaczą one również centralne miejsce, w którym wszyscy będą chcieli się spotykać. Można również rozważyć opcję plafonu LED, którego instalacja jest banalnie prosta. Plafon zajmuje mało miejsca i idealnie wyznaczy strefę relaksu. Jeśli jesteśmy posiadaczami gzymsów, bądź sufitu podwieszanego w salonie, możemy zainstalować taśmy LED, które powiększą optycznie pomieszczenie i nadadzą mu indywidualnego charakteru.

Żółty żyrandol do salonu

Kinkiet nie tylko na zewnątrz

Choć przyjęło się, że kinkiety stanowią jedynie źródło światła na zewnątrz to… do odważnych świat należy. Ledowy kinkiet to świetny i nieszablonowy sposób na uatrakcyjnienie pustej ściany. Taka forma oświetlenia jest oczywiście energooszczędna, co mając na względzie wzrost cen energii, pozwoli nam zaoszczędzić parę złotych na eksploatacji.

Jak oświetlić podłogę w strefie dziennej?

Warto także bliżej przyjrzeć się opcji lamp podłogowych. Pozwalają one na stworzenie przyjemnej atmosfery wieczorem. Rozmieść je równomiernie w całym pomieszczeniu, a ich światło skieruj w kierunku ścian, tworząc ciepłą poświatę. Podobny efekt można uzyskać, stosując taśmy LED umieszczane pomiędzy ścianą a podłogą. W tym wypadku efekt będzie również nieszablonowy i bardzo ciekawy.

Jakie lampy postawić wokół sprzętów?

W głównym pomieszczeniu domowym zazwyczaj znajduje się telewizor. Wytwarzane przez niego promieniowanie nie jest przyjazne dla naszych oczu. Trzeba więc pomyśleć o instalacji listew LED za telewizorem. Ich światło będzie kontrastować z tym wytwarzanym przez odbiornik i odciąży nasz wzrok. Jeśli w salonie mamy biurko, należy do niego również wybrać odpowiednią lampkę. Światło do pracy i sprzęt, który go wytwarza, musi być praktyczny. Lampa ledowa DreamLED sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Niesamowite funkcje, kolory oraz możliwość regulacji sprawią, że kącik do pracy zdalnej będzie jednym z najmilszych i najpraktyczniejszych miejsc w twoim salonie. Można ją również wykorzystać jako lampkę stołową.

Lampy do pokoju dziennego to ważny element aranżacji. Dzięki dobrze dobranym źródłom światła pomieszczenie stanie się przyjemnym miejscem pracy czy też relaksu.

Po najlepsze oświetlenia zapraszamy tech-led.com.pl.

O autorzer