Nowy design domu – postaw na elewację

Dom to inwestycja na lata. Niestety z biegiem czasu bywa tak, że architektura budynku przestaje się podobać. W końcu zmienia się nie tylko gust, ale też moda i trendy. Kilkanaście lat temu popularne były zupełnie inne bryły budynków niż teraz. Co zrobić, jeśli pragnie się zmian, ale zakup nowej nieruchomości lub jej budowa nie wchodzą w grę? Świetnym rozwiązaniem będzie odnowienie elewacji dotychczasowego domu. To jeden ze sposobów na to, aby obiekt nabrał zupełnie nowego charakteru, stając się nie tylko przyjemniejszym miejscem do życia, ale też budynkiem bardziej atrakcyjnym na rynku nieruchomości.

Nowa elewacja budynku

Dlaczego warto postawić na nową elewację? Bo to zdecydowanie mniejszy koszt niż budowa nowej nieruchomości od podstaw. Kilka lub kilkanaście lat temu popularne były elewacje w określonych kolorach. Niestety nie wszystkie z nich można nazwać neutralnymi. W krajobrazie polskich wsi i przedmieść, czyli w miejscach, w których stoją domy jednorodzinne, tak często można dostrzec budynki z elewacją w kolorze zielonym, pomarańczowym czy buraczkowym. Trzeba przyznać, że takie kolory nie prezentują się współcześnie zbyt atrakcyjnie. Jednym ze sposobów na odnowienie elewacji jest zastosowanie niezwykle modnych teraz drewnianych desek. To właśnie dzięki nim dom może nabrać zupełnie nowego charakteru, prezentując się minimalistycznie i elegancko.

Drewniane elewacje budynku

Elewacja z drewna jest teraz niezwykle popularna i modna. Takie domy, często nazywane współczesnymi stodołami, to teraz najmodniejszy trend w budownictwie. Polacy coraz częściej stawiają na to, co proste i minimalistyczne. Współcześnie buduje się domy o nieskomplikowanych bryłach, które są bardzo wysmakowane i designerskie. Nie każdy dom, którym ma na koncie kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, uda się przerobić w ten sposób, by niskim kosztem uzyskać taki prosty efekt. Sporo można jednak zrobić. Inspiracji i pomysłów warto szukać między innymi na stronie internetowej https://www.camomocowanie.pl/. To właśnie tam można znaleźć wiele ciekawych porad dotyczących budowy tarasu, który potrafi na korzyść odmienić nawet nudną i brzydką bryłę domu.

Budowa tarasu, czyli sposób na nowy design starego domu

Jeden ze sposobów na to, aby stara nieruchomość nabrała zupełnie nowego, bardziej atrakcyjnego stylu i charakteru, to budowa tarasu. Właściciele tarasów są prawdziwymi szczęściarzami. To właśnie kawałek zadaszonej przestrzeni na świeżym powietrzu daje tak wiele możliwości do spędzania czasu wraz z rodziną, relaksu i odpoczynku. Taras podnosi atrakcyjność nieruchomości, która dzięki temu jest więcej warta podczas sprzedaży. I chociaż budowa tarasu to spora inwestycja, tak naprawdę każdy, kto się na nią zdecydował, nie żałuje. Nowy taras warto zaaranżować tak, aby pasował do elewacji domu i współgrał z jego bryłą. Zadaszony taras lub tak zwana pergola mogą częściowo ukryć nieciekawą elewację, dzięki czemu przynajmniej trochę można poprawić architekturę budynku. To połowiczne rozwiązanie, jednak w niektórych przypadkach jedyne możliwe.

Niezbędne elementy do odnowienia elewacji znajdziesz na camomocowanie.pl

O autorzer