Letnie inspiracje – odpicuj swój taras

Taras może stać się prawdziwą oazą spokoju tuż obok własnego domu. Warto zainwestować trochę czasu oraz pieniędzy w to miejsce, aby wyczarować przepiękną aranżację. Świetne inspiracje można znaleźć w internecie. Gdzie ich szukać? Między innymi tutaj, na stronie https://www.camomocowanie.pl/.

Aranżacje tarasu w stylu boho

Boho styl idealnie nadaje się do zastosowania na tarasie. Dlaczego? Wszystko to, co się z nim kojarzy, to naturalne dodatki, które tak pięknie prezentują się na świeżym powietrzu. Ozdobne poduszki, latarenki z bambusa lub wikliny, łapacza snów, to tylko kilka propozycji. Takie dekoracje można znaleźć w wielu sklepach, które oferują tani asortyment do urządzania wnętrz. Dlatego też z nimi odświeżenie tarasu pójdzie szybko, prosto i tak naprawdę bez zbyt dużych kosztów. A przecież o to właśnie chodzi.

Styl boho na tarasie

Dzięki pięknym dodatkom nawiązującym do stylu boho z łatwością można odmienić wygląd nawet mebli tarasowych, które mają już kilka sezonów. Na kanapy czy fotele wystarczy zarzucić pled w jasnych kolorach, a także położyć poduszki w poszewkach w neutralnych barwach. Kolejną świetną dekoracją będą lampiony, do których włoży się świeczki. Dzięki temu uda się wyczarować wyjątkowo przyjemny klimat, co docenią szczególnie osoby przesiadujące na tarasach wieczorową porą.

Kwiaty, czyli najpiękniejszy dodatek na taras

Taras musi być ukwiecony. Warto postawić na rośliny, które pięknie prezentują się przez cały wiosenny i letni sezon. Już w kwietniu można kupić bratki, surfinie oraz petunie. Następnie dokupić begonie oraz fuksje, które tak pięknie kwitną. Kwiaty warto aranżować w ozdobnych doniczkach i koszach. To właśnie dzięki temu prezentują się tak pięknie, a taras zyskuje. Lepiej zrezygnować z osłonek plastikowych, bo chociaż są tanie, to raczej nie prezentują się zbyt szykownie. Lepszą opcją będą doniczki z ceramiki oraz gliny. Można tanio kupić je w wielu punktach oferujących dodatki do ogrodu i domu. Ozdobne duże koszyki, w których umieści się kwitnące rośliny, dodadzą każdemu tarasowi wyjątkowego charakteru. 

Lampy solarne i palenisko

Gdy planowana jest budowa tarasu, warto zaaranżować też dodatkowe miejsce, w którym postawi się palenisko. W końcu, gdy spędza się czas na świeżym powietrzu na tarasie, warto skorzystać z możliwości posiedzenia przy oknie. Palenisko będzie też idealnym rozwiązaniem dla osób, które od czasu do czasu lubią upiec kiełbaskę na patyku. Takie palenisko położone w pobliżu tarasu to naprawdę świetne rozwiązanie. Aranżując taras, koniecznie trzeba pamiętać również o oświetleniu. Obecnie bardzo popularne są girlandy świetlne z żarówkami, które można rozwiesić nie tylko na tarasie, ale również w ogrodzie, tworząc w ten sposób wyjątkowy klimat. Świetnym rozwiązaniem będą też lampy solarne, które można umieścić na przykład w doniczkach z kwiatami, które stoją wokół tarasu. Zaczną świecić po zmroku, tworząc wyjątkowo przyjemną atmosferę. Warto zainteresować się swoim tarasem właśnie w tym sezonie, a następnie aktywnie z niego korzystać do późnej jesieni.

Artykuł powstał we współpracy z camomocowanie.pl

O autorzer