Sposoby na wizualne powiększenie kuchni

Marzysz o większej, bardziej zachęcającej przestrzeni, która nadaje się do organizowania przyjęć i przygotowywania pysznych posiłków? Chociaż kosztowne remonty mogą nie wchodzić w grę w wielu gospodarstwach domowych, istnieje wiele kreatywnych sposobów na wizualne powiększenie własnej kuchni. Od doboru odpowiedniej kolorystyki, po akcesoria powiększające wnętrze — te sprytne wskazówki pomogą powiększyć Twoją przestrzeń kuchenną i nadać jej przewiewną atmosferę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz otworzyć najważniejsze miejsce w swoim domu.

Jaki kolor frontów do małej kuchni?

Świetnym sposobem na otwarcie małej kuchni jest wykorzystanie przemyślanych kolorów. Dzięki odpowiedniej kombinacji koloru i stylu możesz nadać swojej kuchni bardzo potrzebną metamorfozę, jednocześnie tworząc iluzję przestronności. Przyjrzyjmy się, jak możesz to zrobić.

Jaki kolor w małej kuchni?

Kolor ma moc tworzenia atmosfery lub nastroju i wpływa na to, jak czujemy się w danej przestrzeni. Użycie jasnych kolorów, takich jak biele, szarości, czy beże mogą pomóc uczynić Twoją kuchnię większą i otwartą. Neutralna kolorystyka szafek kuchennych pomoże Ci stworzyć ponadczasowe wnętrze, które będziesz mógł urozmaicać akcentami i dodatkami, takimi jak wazony, świeczniki, lub sztuka ścienna. W projektowaniu niewielkich przestrzeni mniej znaczy więcej. Im prostszy i minimalistyczny będzie Twój projekt, tym Twoja kuchnia będzie wydawała się większa.

Styl ma znaczenie

Jeśli chodzi o wybór frontów do małej kuchni, ważne jest, aby pamiętać, że styl ma znaczenie tak samo jak kolor. Smukłe nowoczesne projekty są idealne dla tych, którzy chcą, aby ich kuchnia wyglądała na przestronną. Jeśli szukasz czegoś w stylu vintage, zawierającego zdobienia i szczegóły, musisz się liczyć, że optycznie zmniejszy to Twoją kuchnię.

Jaki kolor ściany w małej kuchni?

Jeśli chodzi o wybieranie kolorów ścian dla małej kuchni, nie ma dobrej lub złej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twojego gustu, preferencji odnośnie stylu i atmosfery, jaką chcesz stworzyć. Jeśli jednak zależy Ci na optycznym otwarciu przestrzeni, postaw na jasne neutralne kolory. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że dostosowanie koloru ścian może mieć wpływ na inne szczegóły w planie aranżacji, takie jak szafki i dzieła sztuki — dzięki czemu ogólny uzyskasz spójny projekt.

Jak optycznie powiększyć wąską kuchnię?

Mała kuchnia może być równie praktyczna, jak ta przestronna. Jest wiele sposobów na to, aby sprawić, że optycznie wygląda na większą, ale także zapewni Ci wygodę użytkowania i wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Od wykorzystania jasnych kolorów do dodawania luster i powierzchni odbijających światło, te sposoby pomogą Ci optycznie powiększyć kuchnię.

Pomaluj ją na jasny, neutralny kolor

Używanie jasnego koloru na ścianach kuchni może sprawić, że będzie ona wyglądać na większą, niż jest. Biały jest oczywistym wyborem, ale rozważ także delikatne odcienie szarości, lub beży. Lżejsze kolory będą odbijać więcej światła niż ciemniejsze odcienie, dzięki czemu Twoja kuchnia będzie wyglądała na jaśniejszą i większą.

Wybierz kompaktowe meble na zamówienie

Meble na zamówienie to idealne rozwiązanie do małych kuchni. Dzięki indywidualnie dopasowanym projektom wykorzystasz swoją przestrzeń co do centymetra. Wybierz szafki, które są lekko podniesione od ziemi; to da twojej kuchni iluzję wielkości. Dodatkowo rozważ mniejszą lodówkę lub taką z zaokrąglonymi rogami. Okrągłe krawędzie otworzą przestrzeń jeszcze bardziej, optymalnie zwiększając Twoje wnętrze.

Ustaw lustra

Lustra są skutecznym sposobem na dodanie głębi każdemu pomieszczeniu. W małej kuchni mogą być szczególnie pomocne w dawaniu złudzenia, że przestrzeń jest znacznie większa. Możesz powiesić lustro na jednej ścianie lub użyć kilku mniejszych luster w całym pomieszczeniu, aby uzyskać maksymalny efekt. Powinieneś również rozważyć umieszczenie ich w pobliżu okien, jeśli to możliwe — to odbije naturalne światło i sprawi, że wnętrze będzie się wydawało jeszcze większe.

Artykuł powstał we współpracy z Culina3D.pl

O autorzer