Jak zaaranżować taras na wiosnę?

Wiosna i lato to najlepszy czas, aby cieszyć się tarasem. Dzięki wysokim temperaturom i słońcu jest to idealne miejsce do przyjmowania gości lub po prostu spędzania razem rodzinnych chwil! Warto zatem sprawdzić, aby ta przestrzeń stała się czymś więcej, miejscem z charakterem. Co więcej, nie potrzebujesz do tego wysokiego budżetu. Wystarczy kilka dekoracji i pomysłów na to, jak przekształcić swój taras w stylowe miejsce do relaksu.

Jak zacząć planowanie aranżacji tarasu?

Planowanie idealnej przestrzeni na zewnątrz zaczyna się od zastanowienia się, do czego konkretnie chciałoby się ją wykorzystać. Czy Twoja rodzina i przyjaciele lubią spędzać razem czas na tarasie? Czy grill będzie dla nich fajniejszą atrakcją czy może preferują leżakowanie w ciszy i spokoju? Zastanów się, obmyśl wszystkie za i przeciw, a następnie podejmij najlepszą dla siebie decyzję.

Krótka checklista jak zaaranżować taras na wiosnę

1. Wybierz odpowiednie meble.

2. Dodaj rośliny i kwiaty dla koloru i życia.

3. Zawieś zasłony lub markizy, aby zapewnić cień.

4. Użyj dekoracyjnych poduszek, narzut i dywaników, aby dodać komfortu.

5. Odtwórz muzykę lub zainstaluj telewizor, aby było przyjemniej.

6. Eksperymentuj z różnymi układami, aż znajdziesz taki, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Aranżacja tarasu – zielony zakątek

Traktuj swój zielony zakątek jak przedłużenie domowej strefy relaksu, dodając meble, które są zarówno wygodne, jak i praktyczne. Na przykład, jeśli szukasz czegoś z odważnymi kolorami lub wzorami, to technorattan będzie idealny, ponieważ oferuje styl, do którego będą pasować każde dodatki, a jednocześnie jest na tyle lekki, że można go łatwo przesuwać w gorące dni, kiedy jest potrzebny! Rozważ dodanie zasłon wzdłuż bocznych okien, aby zamknąć nieco przestrzeń podczas chłodniejszych letnich dni. Będą one trzymać z dala wszelkie uciążliwe owady, które mogą dokuczać, bez poświęcania naturalnego światła.

Dekoracje na taras

Lampy i latarnie stanowią zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny dodatek na każdy taras. Mogą być używane do oświetlania terenu po zmroku, ale także ładnie prezentują się jako niebanalne dekoracje! Na przykład, fajna żarówka LED o kształcie inspirowanym stylem vintage, która wygląda jak wyjęta prosto ze starego klosza – będzie idealna, jeśli chcesz, aby Twój rodzaj oświetlenia tarasowego przedstawiał coś innego niż to, co zwykle widuje się w dzisiejszych domach. Zdecyduj się na lampiony i lampki led – nie pożałujesz!

Rośliny na taras

Jeśli chcesz, aby Twój taras był czymś więcej, niż tylko miejscem rozrywki, ważne jest, aby kwiaty były dekoracyjne i zróżnicowane. Żywe kolory pomogą stworzyć inspirujący nastrój we wszystkich aspektach życia, a jednocześnie zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Istnieje wiele czynników, które decydują o wyborze odpowiednich roślin na taras. Wskazówka, jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie lato jest gorące, najlepiej jest sadzić gatunki lubiące słońce. Taras od strony południowej dostanie dużo światła – warto o tym wiedzieć!

Jeśli Twój taras wymaga uprzedniej konserwacji, sprawdź dedykowane środki i narzędzia do odnowy desek tarasowych na camomocowanie.pl. Znajdziesz tam profesjonalne płyny do czyszczenia drewna oraz specjalny olej do olejowania

O autorzer