Lampy podłogowe – jakie wybrać?

Lampy podłogowe – jakie wybrać?

Modne i stylowe lampy podłogowe spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne, dlatego też warto tym bardziej rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Producenci oświetlenia co roku zaskakują nowymi kolekcjami lamp, dzięki którym można stworzyć wiele ciekawych i unikalnych aranżacji wnętrz. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo, gdzie najlepiej stosować lampy podłogowe i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Moda na lampy podłogowe na trójnogu

W obecnym sezonie rekordy sprzedaży biją lampy na trójnogu, które po długiej przerwie ponownie powracają do mody. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują praktycznego i efektownego oświetlenia. Eleganckie lampy na trójnogu doskonale sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w biurze albo przedpokoju. Nowoczesne lampy podłogowe warto wykorzystać jako niezawodne oświetlenie uzupełniające albo zadaniowe. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można stworzyć przytulny kącik rekreacyjny. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto ustawić je w pobliżu mebli rekreacyjnych.

Praktyczne lampy schodowe

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają lampy schodowe. Umiejętne podświetlenie schodów to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Dekoracyjne oświetlenie schodów ma bezpośredni wpływ na ogólną estetykę danego wnętrza. Godne polecenia są przede wszystkim niesamowite halogeny schodowe, które stosuje się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Ciekawą propozycją mogą okazać się halogeny schodowe z czujnikiem ruchu. Dzięki nim będzie można zaoszczędzić sporo pieniędzy na energii elektrycznej. Wysoką bezawaryjnością wyróżniają się także niesamowite schody ledowe. Energooszczędne diody LED można wykorzystać nie tylko w domu, ale również na schodach zewnętrznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy podłogowe?

Osoby, które nie znają się na aktualnych trendach w branży oświetleniowej bardzo często zadają sobie pytanie: lampy podłogowe – jakie wybrać? Aby kupić odpowiednie oświetlenie, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na styl danego pomieszczenia. Na półkach sklepowych na szczęście jest bardzo szeroki i różnorodny wybór lamp podłogowych, które pasować będą do każdego stylu. W salonach urządzonych w stylu glamour najlepiej sprawdzą się lampy stojące z dekoracyjnymi kryształkami. W nowoczesnych i monochromatycznych wnętrzach zdecydowanie lepszym wyborem są lampy o futurystycznych, prostych kształtach. Coraz większą popularność zdobywają wysokie lampy, które wyposażone są w praktyczny wysięgnik. Tego typu lampy idealnie sprawdzą się w nowoczesnej jadalni. Kreatywne lampy z wysięgnikiem mogą okazać się najciekawszą alternatywą dla oświetlenia sufitowego. Wybierając lampy podłogowe pamiętać należy zawsze o tym, że nie powinny być one podstawowym źródłem oświetlenia. Bardzo ważne jest również to, aby ustawić lampy w takim miejscu, w którym nie będą przeszkadzać domownikom.

O autorzer