Kreatywne sposoby na wykorzystanie cegły we wnętrzach

płytki z cegły

Cegła pojawia się na ścianach naszych mieszkań coraz częściej. Świetnie wpisuje się w wystrój industrialny czy styl loft. Coraz częściej staje się również uzupełnieniem stylu klasycznego. Jak wykorzystać cegłę w mieszkaniu, by była niebanalnym dopełnieniem aranżacji?

Salon – pokój o wielu twarzach

Ceglana ściana w wystroju wnętrz z roku na rok odgrywa coraz większą rolę. Jest to element dekoracyjny, który jest bardzo wyrazisty i nadaje charakteru wnętrzu. Cegła na ścianie, by przyciągała wzrok, potrzebuje odpowiedniej ekspozycji. Powinna być wykorzystana w miejscu charakterystycznym, a co najważniejsze, dobrze widocznym. Ceglana ściana będzie interesującym tłem dla telewizora. Warto również postawić przy niej niewielką sofę, która będzie centralnym punktem pokoju dziennego. Dobrze pamiętać, że z tłem czerwonej ściany pięknie będzie kontrastowała żywa zieleń kwiatów, czarne półki czy obrazy w czarnych, wyrazistych ramach. Ceglana ściana w wystroju wnętrz świetnie prezentuje się, gdy jest wyposażona w okna. Warto zadbać, by ramy okien były białe, okna duże, przez które wpada mnóstwo światła. Dodatkowo ścianę można rozświetlić, wybierając białe, minimalistyczne zasłony. Taka aranżacja sprawi, że pokój dzienny będzie wydawał się jasny i elegancki. Podłoga z jasnych desek naznaczonych zębem czasu będzie idealnym dodatkiem, który odda charakter wnętrza. Wykorzystując ceglaną ścianę w wystroju wnętrz warto pamiętać, że cegła nie musi być w kolorze klasycznej czerwieni, do której jesteśmy przyzwyczajeni. W mniejszych pokojach dziennych niezwykle interesująca będzie cegła pomalowana na biało. Jest to propozycja dla tych osób, które nie dysponują dużym i wysokim mieszkaniem, w którym w całej okazałości można dostrzec piękno ceglanej ściany. Wariantem, który zarezerwowany jest dla osób, które lubią bawić się kolorem we wnętrzach jest cegła w czarnym kolorze. Niewielki element dekoracyjny z czarnej cegły sprawi, że salon będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Czarna cegła sprawdzi się jako tło ściany telewizyjnej. Jest to jednak wyłącznie rozwiązanie do dużych pokoi dziennych. W mniejszych salonach czarna cegła może znaleźć się na kolumnie łączącej salon z kuchnią, ścianie między oknami czy ścianie za komodą.

Kreatywne sposoby na wykorzystanie cegły we wnętrzach

Cegła w łazience – eleganckie i niecodzienne rozwiązanie

Jeszcze do niedawna w każdej eleganckiej łazience królowała glazura i terakota. Dziś, cegła stała się elementem wyposażenia, który coraz śmielej wchodzi do innych pomieszczeń niż salon. Ceglana ściana w wystroju wnętrz stała się również stałym elementem aranżacji nowoczesnych i stylowych łazienek. Aranżacje z cegłą w łazience są ponadczasowe. Świetnie komponują się ze stylem industrialnym, ale również wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. Cegła wygląda elegancko w połączeniu z modnymi szarościami czy bielą, która optycznie powiększa pomieszczenie. Opisując kreatywne sposoby na wykorzystanie cegły we wnętrzach, nie można zapomnieć o połączeniu jej z jasnym drewnem. Drewniany może być blat szafek, fronty lub podłoga. Osoby, które boją się, by łazienka nie wydawała się zbyt ciemna, mogą połączyć drewno oraz cegłę z białymi ścianami. Dzięki temu powstanie klasyczna i ponadczasowa aranżacja, która zostanie zauważona przez każdego gościa.

Słodkich snów

Sypialnia jest pokojem, który musi być przytulny, elegancki i stonowany, by wypoczynek w nim był prawdziwą przyjemnością. Ceglana ściana w wystroju wnętrz sprawdzi się również w tym pomieszczeniu. Czerwona cegła będzie pięknie prezentowała się na ścianie, przy której stoi łóżko. Warto wybrać zagłówek łóżka, który będzie ciemnoszary. Kontrast będzie wyjątkowo elegancki. Czerwona cegła na ścianie wygląda również bardzo interesująco, w połączeniu z łóżkiem metalowym, które nadaje lekkości całej aranżacji. Bardzo eleganckim rozwiązaniem jest również wprowadzenie białej cegły do pomieszczenia. Sypialnia będzie wydawała się jasna i przestronna. Do bieli cegły pasuje wystrój skandynawski oraz industrialny. Warto również ceglaną ścianą przełamać minimalizm nowoczesnej sypialni. Ceglana ściana w wystroju wnętrz to propozycja dla osób, które cenią rozwiązania eleganckie i ponadczasowe. Cegła stanie się elementem dekoracyjnym, która ożywi każde mieszkanie, a wnętrze stanie się interesujące i niebanalne.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym cegla-cieta.pl, gdzie można znaleźć najlepszej jakości cegłę ścienną w przystępnych cenach.

O autorzer