Cegła we wnętrzach w stylu loft

cegła w łazience

Wnętrza w stylu loft charakteryzują się przestronnością, a także niedużą ilością dekoracji. Cegła jest jednym z ulubionych sposobów na dekorację ścian w loftowych wnętrzach. Jak można ją zaaranżować, by wyglądała elegancko i stylowo? 

Cegła w salonie

Wnętrza w stylu loft są zazwyczaj przestronne. Takie mieszkania często powstają w kamienicach oraz budynkach pofabrycznych. Dzięki temu są wysokie, co pozwala na interesującą aranżację ściany. 

Cegła cięta we wnętrzach wygląda niezwykle elegancko. Warto wykorzystać ją na ścianie, na której znajdzie się telewizor. Świetnie również wygląda na ścianie, na której będzie stała sofa lub duży, szary narożnik. 

Wykorzystując cegłę ciętą na ściany, warto pamiętać, by nie używać jej w całym wnętrzu. Cegła we wnętrzach jest bardzo mocną i charakterystyczną dekoracją. Nawet w wysokim i przestronnym mieszkaniu może wydawać się przytłaczająca. 

Czerwona cegła idealnie łączy się z bielą ścian. Cegła cięta na jednej ścianie połączona z neutralną bielą pozwoli na stworzenie bardzo eleganckiego wnętrza. Na ścianach można zawiesić grafiki bądź fotografie w czarnych ramach, które będą stanowiły kontrast dla mocnej czerwieni. 

Cegła we wnętrzach idealnie również komponuje się z jasnym drewnem. Drewniana podłoga ociepli wnętrze. Szare dodatki w postaci sofy, zasłon czy poduszek dopełnią styl loft. 

Stylowa kuchnia

Styl loft preferuje otwarte przestrzenie. Kuchnia najczęściej połączona jest z salonem. W takim pomieszczeniu idealna będzie cegła na ścianie. Dzięki wykorzystaniu ceglanej ściany kuchnia oraz salon będą tworzyły spójną przestrzeń. 

Cegła idealnie prezentuje się nad blatem kuchennym. Dzięki prawidłowej impregnacji nie trzeba się martwić, że czyszczenie ceglanej ściany będzie stanowiło problem. Warto również pamiętać, że w miejscach, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia można cegłę zabezpieczyć szybą. 

Kuchnia, która na ścianie ma cegłę, będzie pięknie wyglądała, gdy meble będą białe lub szare. Czarne meble są niezwykle ekskluzywne. 

Wyjątkowa łazienka

Czerwona cegła cięta sprawdzi się również w aranżacji łazienki. Ceglaną ścianę warto połączyć z białą podłoga, dzięki temu nawet w niewielkiej łazience cegła będzie wyglądała pięknie. 

Wybierając meble do małej łazienki warto skoncentrować się na białym kolorze, który rozjaśni i optycznie powiększy łazienkę. Warto również pamiętać, że biel daje wrażenie czystości, co w łazience jest bardzo pożądane. 

Do większej łazienki, w której na ścianie umieszczona jest czerwona cegła, można skusić się na meble szare. Chcąc rozjaśnić łazienkę można połączyć cegłę z białymi ścianami. 

W dużej i przestronnej łazience sprawdzą się również czarne meble. Ciekawym połączeniem są meble z jasnego drewna z czarnymi blatami. Jest to nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne. 

W łazience z czarnymi meblami koniecznie muszą znaleźć się czarne dodatki. Umywalka, lustra oraz oświetlenie będą idealny uzupełnieniem aranżacji.  

Cegła cięta pięknie łączy się z betonem architektonicznym. Jest to kolejny materiał, który idealnie współgra ze stylem loft. Taka łazienka nie może pozostać niezauważona.

Artykuł powstał we współpracy z cegla-cieta.pl

O autorzer