Płytki z cegły rozbiórkowej – zalety i wady

Piękne wnętrze to coś, co chciałby mieć każdy z nas. Nowoczesne aranżacje z łatwością można znaleźć w Internecie. Od dłuższego czasu utrzymuje się trend na ściany z płytek z cegły rozbiórkowej. Świetnie się one sprawdzą nie tylko w salonie, lecz także pięknie będą komponowały się klimatycznie w kuchni oraz sypialni.

Płytki z cegły rozbiórkowej – jakie są ich wady, a jakie zalety?

Producenci tychże rozwiązań to wykwalifikowani ludzie, którzy służą pomocą nie tylko w zamontowaniu płytek w naszym domu, lecz także w doborze najodpowiedniejszych dla nas materiałów. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Bezsprzeczną zaletą jest to, że cegła rozbiórkowa jest niezwykle wytrzymała i pięknie wygląda. 

Każda z płytek z cegły rozbiórkowej różni się od siebie wagą oraz rozmiarem. Nigdy nie trafimy na taką samą płytkę, więc nasza aranżacja będzie unikalna, jedyna w swoim rodzaju. Samo montowanie płytek na ścianie jest wykonywane bardzo szybko. Płytki z cegły rozbiórkowej przed położeniem są docinane oraz dokładnie oczyszczane. Z tego też względu cechuje je duża wilgotność. 

Tego typu cegły akumulują ciepło, a co za tym idzie — w pomieszczeniu długo utrzymuje się ciepło. Daje to wręcz ogromny komfort użytkowania na co dzień. Stara cegła nie jest jedynie wykorzystywana do upiększania wnętrz. Można nią także wyłożyć elewację budynku. 

Cegła cięta – co jeszcze powinniśmy o tym wiedzieć?

Płytki z cegły rozbiórkowej pięknie będą wyglądać nie tylko pomalowane na wybrany przez nas kolor. Można bez problemu pozostawić ich oryginalny kolor. Wnętrze będzie bardziej naturalne. Kolejną ważną zaletą płytek jest to, że nie ma potrzeby ich odnawiać co kilka lat. Są one tak odporne na działanie najróżniejszych czynników zewnętrznych, że bez strachu można je przymocować w pomieszczeniach, gdzie wiele się dzieje.

Na rynku są dostępne także tzw. płytki gipsowe. Jednakże nie są one tak wytrzymałe i piękne jak te naturalne płytki z cegły rozbiórkowej. Nie bez powodu te drugie wytrzymały tyle lat i są ponownie wykorzystywane. Nie trzeba ich specjalnie impregnować ze względu na wilgoć w kuchni czy w łazience. Projektanci wnętrz odradzają natomiast zakładania płytek gipsowych zarówno w kuchni, jak i w łazience. Ma to związek z ich niską wytrzymałością. Kruszą się one i łamią. Ich czyszczenie i utrzymanie jak najdłużej w jak najlepszym stanie nie należy do najłatwiejszych. Wiąże się to nie tylko z nakładem naszej pracy, wykorzystanym do tego czasem, jak i z dodatkowymi, niepotrzebnymi kosztami.
Płytki z cegły rozbiórkowej są piękne, a do tego przyczyniają się do nadania wnętrzu nietypowego klimatu. Warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniach. Jak widać, przemawia za nimi szereg korzyści. Jeżeli nie wiemy, czy takie płytki są odpowiednie dla nas, najlepszym rozwiązaniem będzie poradzenie się kogoś, kto na co dzień takie płytki montuje. Są to specjaliści, którym warto zaufać. Taka cegła rozbiórkowa pięknie będzie wyglądać także jako obudowa kominka. W Internecie możemy znaleźć wiele przedsiębiorstw zajmujących się tego typu rozwiązaniami. Jak na przykład cegla-cieta.pl

O autorzer